Pytania i odpowiedzi dotyczące leasingu w EFL

Czy jest możliwość sfinansowania maszyny, urządzeń lub samochodu ciężarowego z zagranicy?

Tak - leasing maszyn, urządzeń, samochodów ciężarowych i innych przedmiotów realizujemy za pomocą procedury WNT (Wewnątrzwspólnotowe Nabycie Towaru). Zapewniamy naszym klientom pełne wsparcie w trakcie sprowadzania sprzętu i jego finansowania.

Ile trwa zawarcie umowy leasingu?

Leasing w EFL to jedna z najszybszych procedur na rynku. Wymagamy od naszych klientów minimum formalności, a sam proces uzyskania zgody przebiega bardzo szybko

Jaka jest minimalna i maksymalna wpłata?

Wpłata własna już od 0% natomiast górna granica dla większości sprzętów to 45%

W przypadku sprzętu używanego, jaka jest granica jego roku produkcji?

W EFL finansujemy nawet dużo starszy sprzęt i maszyny, najlepiej skontaktować się z nami i sprawdzić czy sprzęt spełnia warunki leasingu

Jak zmienić wysokość raty w trakcie trwania umowy?

Wystarczy zalogować się do Portal KlientEFL. Wybierz opcję Zmień wysokość raty, a następnie numer umowy, której dotyczy zmiana. Podajesz, którą ratę zmienisz. Na bieżąco widzisz zmiany w harmonogramie spłat.

Jakie zmiany w harmonogramie i płatnościach można dokonywać?

W trakcie trwania umowy leasingu możesz nadpłacić część kapitału, zmienić termin płatności rat w obrębie 1 miesiąca, obniżyć lub zwiększyć ratę, wcześniej zakończyć umowę lub zmienić wysokość depozytu.

Czy da się wcześniej zakończyć umowę leasingu i kiedy można to zrobić

Tak - Umowy leasingowe w EFL możesz zakończyć wcześniej. W zależności od rodzaju umowy jeśli chcesz zakończyć umowę po upływie 40% normatywnego okresu amortyzacji wtedy ceną sprzedaży jest suma pozostałych rat + kwota wykupu. Jeśli zdecydujesz się na zakończenie zanim upłynie 40% normatywnego okresu amortyzacji wtedy przedmiot leasingu, którego dotyczy umowa jest wyceniany na podstawie wartości rynkowej.

Jak zakończyć umowę?

To proste, wystarczy zalogować się do Portal KlientEFL i złożyć wniosek o wcześniejsze zakończenie umowy.

Jak dokonać cesji leasingu w trakcie trwania umowy?

Składasz wniosek o cesję, następnie my przesyłamy Ci jakie konkretnie dokumenty są potrzebne do wykonania cesji. Po ich odesłaniu jeśli decyzja będzie pozytywna wystarczy podpisać porozumienie i je odesłać, a gdy zostanie potwierdzone powiadomimy Cię.

Czy po wystawieniu eFaktury będę otrzymywał powiadomienie?

Tak. W Portalu w zakładce Komunikaty, wybierz najwygodniejszą dla siebie opcję powiadomień: SMS, Mail lub komunikat.

Gdy zmienię termin płatności czy wydłuża się okres trwania umowy leasingu?

Nie. Po zmianie trzeba zapłacić dwie raty leasingowe, dlatego okres nie ulega zmianie.

Jak zabezpieczyć się przed utratą wartości samochodu?

Rozwiązaniem jest ubezpieczenie GAP - wtedy w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej takie ubezpieczenie GAP wypłaci Ci dodatkowe odszkodowanie, które pokryje utratę wartości pojazdu po roku, dwóch, trzech i dłużej.

Czy da się uzyskać stałą wysokość składki ubezpieczenia przez kilka lat?

W przypadku leasingu możesz uzyskać solidne ubezpieczenie w stałej gwarantowanej kwocie przez cały okres trwania umowy, które będzie płatne wraz z ratami leasingu